« terug naar overzicht met sprekers
Adoptie
Een levensverhaal
Wat is Widhjantimala allemaal overkomen? Zelf zou ze willen zeggen: ‘niet veel hoor, kom laten we dat maar voor mezelf houden!’ En tegelijk zei een stem ook in haar: voor jezelf houden? Kom op, dat is jammer, want maak maar zichtbaar wat je van binnen voelt.
Widh werd geboren in Suriname. Haar biologische moeder was destijds een dertienjarig Hindoestaans tienermeisje die door verkrachting zwanger raakte en Widh kreeg. Als verwaarloosde baby van zeven maanden oud werd Widh gelukkig opgemerkt door een hulpverlener, anders had zij het wellicht niet gered. Toen ze bij haar Nederlandse ouders terecht kwam, was ze er slecht aan toe. Het duurde een lange tijd en het kostte veel huilbuien en ziekenhuisbezoek, voordat ze goed groeide en zich langzaam kon ontwikkelen. Ze kreeg de Hollandse/Friese naam ’Wietske’ en zo paste ze precies in het plaatje een compleet gezin.
Een geadopteerde doet altijd onderzoek naar het verleden, dat deed Widh ook. Ze wilde alles doorzien, begrijpen, langsgaan en daarna de balans opmaken. Welke keuzes heeft ze gemaakt in haar leven? Welke keuzes lagen er voor de hand? Was haar levensweg voorspelbaar? Nu is ze klaar om haar verhaal te vertellen om uit te leggen dat:
Widh vindt het fijn om anderen uitleg te geven over hoe het gaat als je geadopteerd bent. Ze vertelt over haar slechte start, de pesterijen, opgroeien in een groot gezin en de vele tegenslagen. Ze wil graag uitleggen welke keuzes zij gemaakt heeft en hoe zij zo veerkrachtig kan zijn. Ook vertelt ze over haar vechtlust.
Widh kan een lezing geven over:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
« terug | deel dit profiel op: | ![]() |
![]() |
![]() |
Widh Held boeken bij ZijSpreekt? Vul dan het contactformulier in of bel direct met ZijSpreekt: +31 (0)6 - 531 487 96